Oktav AS er et tilbud under Vestfold og Telemark fylkeskommunes videregående utdanning. Vekst og Arbeids- og inkluderingsbedriftene i Vestfold etablerte 2012 Opplæringskontoret Oktav for oppfølging av lærekandidater med behov for tilpasset fagopplæring.  Det gis tilbud om ulike fagretninger i de 12 medlemsbedriftene.

Daglig leder

Daglig leder for Oktav er Peik Hveem

Styret

Styreleder:                      Ingunn Rogstad
Styremedlem:                Anne Andersen
Styremedlem:                Marit Kasin
Styremedlem:                 Runar Bergstrøm
Styremedlem/Vara:     Glenn Ellefsen

Medlemsbedrifter

Bedriftene som har ordningen dekker hele fylket.

Arena Kompetanse

Geir Bjørk Mathisen
tlf. 41 50 55 66
epost: gbm@arenakompetanse.no

Delecto

Hanne Jensen
tlf. 90 55 46 78
epost: hanne@delectokragero.no

Empus Sande

Lene Christin Engen
tlf.  940 09 157
epost: lene@empus.no 

Empus Holmestrand

Anne Therese Myhren
tlf.  973 16 669

Grep

Jan Auensen
tlf. 408 74 768
epost: Jan.Auensen@grepgrenland.no

Idea Kompetanse

Beate Reiten Stavland
tlf.35 92 96 00 / 488 91 148
epost: brs@ideakompetanse.no

iVekst

Tone Bredvei
tlf. 992 62 622
epost: tone.bredvei@ivekst.no 

Jobbintro

Pål-Arild Thuve Simonsen
tlf. 901 83 973
epost: Pal-arild.Simonsen@jobbintro.no  

Keops

Torunn Evensen
tlf. 917 00 533
epost: TE@keopsporsgrunn.no

Kvito

Kari Årlid
tlf. 958 84 644
epost: kari.aarlid@kvito.no

RAK

Carina Musk-Andersen
tlf. 458 41 410
epost: carina@rak.as

Signo

Anne Kari Hammer
tlf. 959 16 997
epost: anne.kari.hammer@signo.no

Smiløkka

Christina Gogoll
tlf. 468 92 158
epost: Christina@smilokka.no

Tangent

Berit Øverlie
tlf. 951 33 248
epost: berit.overlie@tangent.as

Velle Utvikling

Jan-Tore Tveiten
tlf. 414 69 102
epost: Jan-Tore.Tveiten@velle.no

VIA Færder

Anne Linn Solum Høivik
tlf. 930 80 368
epost: annelinn@viafaerder.no